سنگ پرانی به انقلاب در کنسرت مهدی یراحی!

در پایان زمانیکه گروه از مخاطبان خداحافظی کرده و به پشت سن رفتند، این تیتراژ با موسیقی بی‌کلام قطعه «پاره سنگ» پخش شد و همین باعث شد تا مردم نیز همصدا با موسیقی بخش‌هایی از این ترانه را خواندند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مهدی یراحی قطعه «پاره سنگ» را منتشر و روانه بازار کرد که منجر شد این خواننده از سوی وزارت ارشاد تحت عنوان ضد جنگ بودن این اثر ممنوع الکار شود. یراحی قبل‌تر نیز کنسرتی در حمایت از کارگردان معترض اهوازی برگزار کرده بود و برای اخذ مجوز قطعه «پاره سنگ» نیز یکسال در نوبت ارشاد بود، اما با اینکه اصلاحاتی به متن این ترانه خورد، در نسخه منتشر شده این اصلاح‌ها را اعمال نکرد و خودش هم در گفت‌وگویی گفته بود که درست است من شیطنت کردم! 
 
** طراحی صحنه کنسرت بر اساس قطعه ممنوعه «پاره سنگ»
 
اما یراحی پس از گذشت 6 ماه توانست دوباره اجرا کند. در طراحی دکور آخرین اجرای این خواننده آنچه بیش از پیش جلب توجه می‌کرد استفاده از چند المان اصلی و موجود در موزیک ویدئوی «پاره سنگ» بود،‌ از جمله موشک‌هایی به رنگ سفید و قرمز و همچنین کبوترهای سفیدی که از سقف سن آویزان شده بودند و نیمکت‌های سبزی که روی هر کدام از آنها کیف مدرسه و دفتر و کتاب و قلم قرار داده شده بود.
 
* برای بخشیده شدن هرگز ریا نمی‌کنم!
 
اولین قطعه‌ای که توسط یراحی اجرا شد، قطعه «بی‌دفاع» بود و او در شرایطی که پشت میز اعتراف نشسته بود این آهنگ را اجرا کرد گویی که در حال اعتراف کردن است و باز در نوع اعترافش با اینکه قطعه مجوز گرفته از سوی وزارت ارشاد برای بخشیده شدن هرگز دعا نمی‌کنم، بود او ترانه را به دلخواه خود و شرایطی که این روزها دارد و به نشانه اعتراض اینطور خواند: برای بخشیده شدن هرگز ریا نمی‌کنم!  این نشان از این دارد که خواننده این قطعه حالا و بعد از این مدت نسبتا طولانی که ممنوع الکار بوده است باز هم روی حرفش اصرار دارد و معتقد است حرف درستی را در «پاره سنگ» گفته که برای رفع اتهام از خود می‌گوید: هرگز ریا نمی‌کنم!
 
یراحی در خلال این اجرا هیچ حرفی از ممنوع الکاری خود در این ۶ ماه نزد و تنها به این بسنده کرد که در این مدت دلتنگ شما بودم. همچنین این را بیان کرد که ترجیح می‌دهم بیشتر برایتان بخوانم تا حرف بزنم، بغض من از لحظه تولدم تا الان است.
 
همچنین در بخشی دیگر که یراحی ترانه «خاک» را خواند، به جای گفتن «یه خاکی که به دنیا نفت میده بزار چند قطره شم خرج خودش شه، این را خواند که یه خاکی که به دنیا نفت می‌داد! » که مشخص نیست این جابه‌جایی‌های صورت گرفته با مجوز بوده و یا باز هم خواننده قصد شیطنت داشته است!
 
** اجرای مردمی قطعه «پاره سنگ»
 
دست آخر و در پایان اجرا نیز یراحی کار را هدفمند به پایان رساند. با اینکه در پایان کنسرت‌های موسیقی پاپ، ساختن تیتراژ و تشکر از عوامل برگزار کننده کنسرت‌ روال طبیعی نیست اما در پایان این اجرا و زمانیکه گروه از مخاطبان خداحافظی کرده و به پشت سن رفتند، این تیتراژ با موسیقی بی‌کلام قطعه «پاره سنگ» پخش شد و همین باعث شد تا مردم نیز همصدا با موسیقی بخش‌هایی از این ترانه را خواندند.

انتهای پیام/
http://www.enghelab-news.ir/3498
نظرات شما