2018 January 20 - شنبه 30 دي 1396

علت تفاوت در مبلغ واریزی سود سهام عدالت+تصاویر
کد خبر: ٥٥٤٦٢ تاریخ انتشار: ٢٠ دي ١٣٩٦ - ٠٠:١٥
صفحه نخست » اقتصادی » مطلب ویژه
علت تفاوت در مبلغ واریزی سود سهام عدالت+تصاویر

پایگاه انقلاب نیوز: بعد از واریز اولین مرحله سود سهام عدالت مشمولان که سود به حسابشان واریز شده بود در خصوص تفاوت های سود های واریزی دچار ابهام شدند.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز،عصر روز گذشته در مرحله اول، سود سهام عدالت به حساب برخی مشمولان واریز شد، به‌گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی سود سهام عدالت ناشی از فعالیت سال 95 برای مشمولانی که ارزش سهامشان یک میلیون تومان است به‌میزان 150 هزار تومان می‌باشد که تا پایان سال و در چند مرحله به حساب مشمولان واریز می‌شود.

بسیاری از شهروندان که سود سهامشان واریز شده بود این سوال برایشان پیش آمده بود که چرا اعلام شده بود که 50 هزار تومان واریز خواهد شد اما مبالغ واریزی از 19 هزار تومان تا 50 هزار تومان متغییر است.

یکی از افرادی که سود سهام عدالت به حسابشان واریز شده بود در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : پدر من بازنشسته شهرداری است اما مبلغ 19 هزار تومان به عنوان سود سهام عدالت واریز شده مگر سود سهام عدالت برای همه یکسان نیست.

گفته شده در مرحله اول که امروز انجام شد 50 هزار تومان به حساب این افراد واریز می شود شد.

افرادی که حدود 500 هزار تومان سهم دارند و مابه‌التفاوت تا یک میلیون تومان را پرداخت نکرده‌اند در مرحله اول یعنی امروز حدود 26 هزار تومان واریز شده و در مجموع تا پایان سال حدود 78 هزار تومان به حسابشان واریز می‌شود.

مبالغ واریزی سود سهام عدالت متغیر و متفاوت واریز شده است که باعث سردرگمی مردم شده و این سوال برایشان پیش آمده علت این تفاوت چیست.

پیش از این رئیس سازمان خصوصی گفته بود: ۵۰ هزار تومان به حساب مشمولانی که سهام عدالت آنها یک میلیون تومان است واریز می شود و این مقدار برای بقیه مشمولان متفاوت است.

وی با اشاره به این که بنا داریم سود سهام عدالت را در دو یا سه نوبت تا پایان سال به حساب مشمولان واریز کنیم، در خصوص میزان سود واریزی به حساب مشمولان نیز گفت: کسانی که سهام عدالت آنها در حال حاضر یک میلیون تومان است سودی بالغ بر 150 هزار تومان دریافت خواهند کرد و بقیه مشمولان نیز به تناسب ارزش سهام عدالتی که دارند سود دریافت خواهند کرد.

سهام عدالت سهام شرکت های دولتی است که با تصمیم دولت در اختیار افراد کم توان جامعه قرار داده شده است، از سازمان ها و نهاد های درگیر در اجرای این طرح می توان به سازمان خصوصی سازی اشاره کرد که نقش موثری در جلو بردن اهداف طرح سهام عدالت داشته است.

 افرادی که در طرح سهام عدالت ثبت نام نکرده اند برایشان این سوال پیش آمده که آیا در حال حاضر می توانند در این طرح ثبت نام کنند یا خیر. اینگونه که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده تا زمانی که ثبت نام شدگانِ قطعی، ساماندهی نشوند ثبت نام جدید انجام نمی شود و این ساماندهی احتمالا تا پایان سال 1396 به طول خواهد انجامید.
 


 
 
 


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه