2018 January 20 - شنبه 30 دي 1396

خون های به نا حق ریخته مردم قم 40 ساله شد/ هنوز هم قم حرف اول را می زند
کد خبر: ٥٥٣٩٣ تاریخ انتشار: ١٩ دي ١٣٩٦ - ٠٠:٥٦
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
خون های به نا حق ریخته مردم قم 40 ساله شد/ هنوز هم قم حرف اول را می زند

پایگاه انقلاب نیوز: کارشناس مسائل سیاسی گفت: 12 بهمن و 22 بهمن آغاز تغییر نظام در ایران نیست بلکه در حقیقت 19 دی آغازین روز است، بنابر این ضروری است که هر ساله این روز گرامی داشته شود.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، 40سال پیش مردم قم برای دفاع از حرمت امامی که از طرف حکومت ستم شاهی مورد توهین قرار گرفته بود به پا خواستند و با راهپیمایی و تظاهرات توهین به امام را محکوم و به آن اعتراض کردند که حکومت ستم شاهی تا دندان مسلح مردم بی دفاع قم را به خاک و خون کشید و برای همیشه نام مردم قم به خون سرخشان طلایه دار انقلاب انقلاب ثبت شد.

قم خاستگاه انقلاب است هر زمانی که نظام و انقلاب و ولایت نیاز به دفاع و حضور مردم داشت مردم قم در صف اول بوده و باعث تحریک دیگر شهرهای کشور نیز بودند، شاید به همین خاطر است که دشمنان نظام و انقلاب برای دسیسه چینی بیشتر از شهر های دیگر کشور روی قم سرمایه گذاری می کنند اما هر ساله 19 دی که فرا می رسد خیل عظیم جمعیتی  که برای دیدار با ولی فقیه صف می کشند نقشه دشمنان را نقش بر آب می کند.

در این زمینه حجت الاسلام و المسلمین حسن غفاری فر کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت: در بحث قم و تاثیرات آن یک زمانی ما می خواهیم مسائل را همه جانبه نگاه کنیم  پس باید گفت در قم هم برخی رفتار های انحرافی وجود داشت ،همین قم 9 تیر را داشت، شریعتمداری را داشت و مسائل دیگری یکی پس از دیگری وجود داشت اینطور نبود که در قم معارضینی نباشند همچنان که در مدینه النبی در عصر پیامبر اکرم معارضینی  بودند.

مردم قم همچنان طلایه دار انقلاب هستند

وی تصریح کرد: زمانی می توانیم تحلیل دقیقی داشته باشیم این است که به میزان  تاثیر گذارانی که در سال 42 نقش آفرینی کردند و بعدها در سال 56 و 57 جلودار انقلاب بودند آیا اینها به همان میزان از نظر کمی و کیفی با توجه به رشد جمعیت وجود با هم برابری می کنند یا نه؟

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: برای به دست آوردن پاسخ مناسب به این سوال آخرین گزارش روز چهارشنبه هفته گذشته را بررسی می کنیم علی رغم اینکه برخی از دست اندر کاران اگر نگوییم سوء نیت و بگویم به خاطر ناشی گری خطا در اطلاع رسانی برای تجمع مردم برای حمایت از نظام انجام دادند و دنبال این بودند که  تظاهرات دفاع از انقلاب و رهبری را تعطیل کنند با وجود اینکه تا ساعت 10 صبح خبر کنسل بودن راهپیمایی را پخش کردند اما خود مردم قم تشخیص دادند که تصمیم لغو راهپیمایی تصمیم غلطی است حضور پیدا کردند.

استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: همگان در رسانه ملی حجم حضور مردم قم در تظاهرات را مشاهده کردند با وجود اینکه از طریق رسانه ملی بارها اعلام کرده بودند که راهپیمایی لغو شده بود و بسیاری از مردم هم به گمان لغو راهپیمایی نتوانسته بودند در راهپیمایی حضور پیدا کنند.
غفاری فر افزود: اما وقتی مردم قم تصمیم گرفته بودند به این رفتار ناشایست پاسخ عملی بدهند و برای دفاع از انقلاب وسط میدان بیایند حجم جمعیتی که آمده بود با وجود تبلیغ مداوم که مردم نیایید قابل توصیف نبود.

19 دی روز بیعت مردم با امام امت است

کارشناس مسائل سیاسی بیان داشت: آن مقدار تاثیرگذاران در همه سطوع از مرجعیت، اساتید و فضلا و طلبه ها و مردم همه در این راهپیمایی حضور داشتند، در حالی که حتی در ادارات بخش نامه رسمی داده بودند که کسی حق ندارد در این راهپیمایی شرکت کند  اما با این حال عده ی مرخصی گرفتند و به میدان دفاع از انقلاب آمدند.

وی گفت: با وجود این همه نشانه باید گفت قم همچنان طلایه دار انقلاب است چه بدنه اجتماعی و مردمی آن و چه بدنه حوزوی آن همچنان در صف اول دفاع از نظام و انقلاب هستند.
استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه 19 دی اتفاق قبل از انقلاب در 40 سال پیش بود چه ضرورتی وجود دارد که مردم قم هر سال برای دیدار با رهبری بروند؟ اظهار داشت: 19 دی به طریقی در مقابل 17 دی روز کشف حجاب رضا خانی است 17  دی استحاله فرهنگی بود اما 19 دی پاسخ تبین انقلاب و نظام بود یعنی از استحاله فرهنگی رضا خان به سمت نظام اسلامی و دینی حرکت می کنیم.

19 دی روز آغاز تغییر نظام بود

غفاری فر خاطر نشان کرد: 19 دی آغازین روز تغییر نظام در ایران است 12 بهمن و 22 بهمن آغاز تغییر نظام در ایران نیست بلکه در حقیقت 19 دی آغازین روز است، بنابر این ضروری است که هر ساله این روز گرامی داشته شود تا کسانی که از 19 دی عبور کردند و به لحاظ هویت به زیست شاهنشانی بازگشتند و زندگی هایشان، ماشین هایشان، خانه هایشان به زیست شاهنشاهی برگشته اند متوجه شوند، مردم هم بدانند آنها که اینگونه زندگی می کنند در صف انقلاب و در صف اسلام و در صف انقلاب و رهبری نیستند اگر قرار بود فرهنگ شاهنشاهی داشته باشیم نیاز به 19 دی نداشتیم.

وی تصریح کرد: باید برای حفظ هویت انقلاب اسلامی ایران 19 دی را گرامی داشت و آن را آغازین روز تغییر هویت حکومت شاهنشاهی در راس آن رو حکومت پهلوی به حکومت جمهوری اسلامی دانست.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: 19 دی و قیام مردم قم دی بیشتر بر می گردد به توهین به امام امت زمانی که در یک روزنامه یک مقاله جعلی به امام توهین می کنند مردم برای دفاع از امام و مظلومیت امامشان به پا خواستند یعنی تغییر به سمت حکومت اسلامی.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: در 19 دی بحث شخص امام مطرح شد رژیم سابق به امام جامعه توهین کرد و امت جامعه برای دفاع از امام به پا خواستند، به همبن خاطر مردم قم هر ساله برای بیعت با امام و ولی فقیه امت  به دیدار رهبری می روند و این روز به عنوان روز بیعت مردم  با امام است همچنان که 19 بهمن روز بیعت هوانیروز با امام خمینی است.
 
 


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه