کریم باقری: نمی‌دانم استوکس با نظر چه کسی جذب شد

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: نمی‌دانم استوکس با نظر چه کسی جذب شد اما او باید پاسخگوی حواشی که به وجود آورده است، باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،پرسپولیس برخلاف چند سال گذشته نتوانسته نمایش خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد و از دو بازی ابتدایی خود در این مسابقات فقط یک امتیاز کسب کرده است. این موضوع، حواشی بوجود آمده در مورد آنتونی استوکس و همچنین احتمال حضور کریم باقری در کادرفنی تیم ملی بهانه‌ای شد با مربی پرسپولیس گفت‌وگویی داشته باشیم.

گفت‌وگو با باقری را در زیر می‌خوانید.

 پرسپولیس در دو بازی اول خود در لیگ قهرمانان طوری نتیجه گرفت که هوادارانش را نسبت به آینده نا امید کرد، دلیل شروع بدی که داشتید چه بود؟
در اینکه همه اعضای تیم تمام تلاش خود را در این دو بازی انجام دادند شکی نیست اما خودتان بهتر می‌دانید که سطح مسابقات لیگ قهرمانان با لیگ برتر متفاوت است و بازیکنان باید در شرایط بهتر و تمرکز بالاتری در این بازی‌ها حاضر شوند. متاسفانه در بازی با الدحیل اصلا شروع خوبی نداشتیم و به خاطر اشتباهاتی که داشتیم دو گل زود هنگام دریافت کردیم. بعد از آن کنترل بازی را در دست گرفتیم که برای تغییر نتیجه کافی نبود. در بازی دوم هم گل‌های بدی خوردیم که باز هم دلیلش عدم تمرکز در خط دفاع بود. فوتبال بازی اتفاقات است و فکر می‌کنم در این بازی بدشانس بودیم که اتفاقات به ضررمان رخ داد.

با شرایط موجود چقدر شانس صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان را دارید؟
کارمان خیلی سخت شده است. یک امتیاز از دو بازی اصلا خوب نیست و با وجود تیم‌های با کیفیتی که در گروه‌مان قرار دارند خیلی باید تلاش‌مان را بیشتر کنیم. دیگر فرصت اشتباه نداریم و باید کیفیت و تمرکزمان را در بازی‌های آینده بالا ببریم.

برخی اعتقاد دارند پرسپولیس یا کلا تیم‌های ایرانی با مربیان ایرانی در لیگ قهرمانان به جایی نخواهند رسید، نظر شما چیست؟
هر فردی آزاد است نظر خودش را بگوید. وقتی نتیجه بگیریم تعریف و تمجید می‌شود و وقتی هم بد نتیجه بگیریم این حرف‌ها زده می‌شود.  اگر منظورتان این است که پرسپولیس با یحیی گل‌محمدی نمی‌تواند در لیگ قهرمانان نتیجه بگیرد الان برای قضاوت زود است. ضمن اینکه اگر دوران موفق پرسپولیس با برانکو در لیگ قهرمانان را جدا کنیم، مگر قبلی‌ها نتیجه گرفته بودند؟! در دو دوره‌ای که با برانکو به مرحله نیمه‌نهایی و فینال لیگ قهرمانان رفتیم قطعا حضور این مربی تاثیر زیادی در نتایج تیم داشت اما الان دیگر آن دوران گذشته و باید به حال و آینده فکر کنیم. قطعا برای نتیجه گرفتن در لیگ قهرمانان باید تلاش بیشتری کرد. سال به سال موفقیت در این مسابقات سخت‌تر می‌شود چرا که حریفان به بهترین شکل خودشان را برای این بازی‌ها تقویت می‌کنند.

در مورد استوکس صحبت کنید که بعد از بازی با الشارجه در تمرینات تیم‌ت