قرار بود سردار سلیمانی واسط رفع حصر شود!

قریب چهل روز از شهادت سردار قاسم سلیمانی می‌گذرد و هنوز ناگفته‌ها درباره شخصیت او زیاد است. شاید درجه‌های نظامی او بیشتر در تصاویر منتشر شده دیده شود، اما آن گونه که همراهانش توصیف می‌کنند حاج قاسم سلیمانی در لباس غیر نظامی اخلاقی متفاوت داشته است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،قریب چهل روز از شهادت سردار قاسم سلیمانی می‌گذرد و هنوز ناگفته‌ها درباره شخصیت او زیاد است. شاید درجه‌های نظامی او بیشتر در تصاویر منتشر شده دیده شود، اما آن گونه که همراهانش توصیف می‌کنند حاج قاسم سلیمانی در لباس غیر نظامی اخلاقی متفاوت داشته است. هر چند او نظامی و غیر سیاسی بود اما برای حل مشکلات کشور تلاش می‌کرد».
روزنامه همدلی در گزارشی با عنوان «قرار بود سردار سلیمانی واسطه رفع حصر شود» نوشت:«قریب چهل روز از شهادت سردار قاسم سلیمانی می‌گذرد و هنوز ناگفته‌ها درباره شخصیت او زیاد است. شاید درجه‌های نظامی او بیشتر در تصاویر منتشر شده دیده شود، اما آن گونه که همراهانش توصیف می‌کنند حاج قاسم سلیمانی در لباس غیر نظامی اخلاقی متفاوت داشته است. هر چند او نظامی و غیر سیاسی بود اما برای حل مشکلات کشور تلاش می‌کرد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«سید محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات و از چهره‌های شناخته شده اصلاح‌طلب که با شهید حاج قاسم سلیمانی نشست و برخاست داشته، می گوید:...آقای جهانگیری گفت،"ما شب قبل از اینکه حاج قاسم به منطقه برود با ایشان صحبت کرده بودیم که به دلیل اعتماد و علاقه‌ای که آقا به ایشان دارند برای وساطت ایشان خدمت آقا حرکتی صورت بگیرد و ایشان تلاشی کند که روابط بین دوستان تلطیف شود؛ به خصوص طیف مورد حصر". چون یک نگرانی وجود داشت که به دلیل سن بالای آنها و شاید بیماری اتفاقاتی بیفتد که خوشایند نباشد. می‌گفت با حاج قاسم صحبت کردیم و حاج قاسم هم پذیرفت که مطرح کند و گفت، "من وقتی از سفر برگشتم سعی می‌کنم که دنبال کنم". یعنی در این موقعیت بود که هم بشنود و هم بپذیرد.»

طیف اصلاح طلب بارها اخلاق را لگدمال کرده است. این طیف به طرق مختلف در پی کاسبکاری سیاسی برای رسیدن به اهداف قبیله ای است، یکروز با هلهله بر روی آوارهای زلزله، روز دیگر با ماهیگیری از مسئله سقوط هواپیما و دیگر روز با تحریف شخصیت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی.

سرلشکر «عزیز جعفری» فرمانده سابق سپاه پاسداران در توئیتی با اشاره به نقش سردار سلیمانی در فتنه های ۷۸ و ۸۸ نوشت:«در ماجرای فتنه ۷۸ و ۸۸ حاج قاسم در صحنه مقابله با ضدانقلاب در کف خیابان بود و اقدامات موثری را برای کنترل ناامنی و آشوب ها انجام می داد. بارها شاهد حضور او در قرارگاه ثارالله بودیم، در غبار این فتنه ها همزمان در مسائل سیاسی هم با نفوذ خود برای خواص به دنبال روشنگری بود».

لازم به ذکر است که سردار سلیمانی در روزهای پایانی سال ۹۴ در دیدار با هیات حماس با اشاره به شعار انحرافی فتنه گران در سال ۸۸ با این عنوان «نه غزه نه لبنان؛ فقط فلات ایران» و  «نه غزه نه لبنان؛ جانم فدای ایران» گفته بود:«در ایران، زمانی که مسئله، «فلسطین» باشد، همه انقلابی هستند، همگان فلسطین را دوست دارند فلسطین حتی در داخل ایران هم (موضوعی) اساسی است چند سال پیش شعار «نه غزه نه لبنان؛ جانم فدای ایران» را سر دادند؛ از شما می‌پرسم اینها اکنون کجا هستند. ما این را در قاموس سیاسی خود ثبت کردیم. کسانی که هرگونه شعاری در مخالفت با حمایت ما از فلسطین سر دهند در هیچ پست سیاسی نخواهند بود و در راس تصمیم‌گیرندگان کلان کشور جای نخواهند داشت. کجا ممکن است چنین چیزی اتفاق بیفتد؟».

پس از این اظهارنظر، حامیان فتنه ۸۸ به سردار سلیمانی حمله کرده و او را آماج فحاشی قرار دادند.

سردار سلیمانی همچنین- ۲۲ بهمن ۹۶- در جمع مردم کرمان گفته بود:«در سال ۸۸ و در فته اخیر(آبان ۹۶) ضدانقلاب برای براندازی وارد شدند و موج سواری می‌کردند و این ملت ایران بود که وارد صحنه شد و بینی دشمن را به خاک مالید».

رهبر معظم انقلاب- ۱۸ دی ۹۸- فرمودند:«ویژگی مهم حاج قاسم این بود که در مسائل داخلی اهل حزب و جناح و این‌گونه تقسیم‌بندی‌ها نبود اما به شدت انقلابی و پایبند به خط نورانی و مبارک امام بود و انقلاب و انقلابی‌گری خط قرمز قطعی او بود. حاج قاسم واقعاً ذوب در انقلاب بود و برخی سعی نکنند که این واقعیت‌ها را کم‌رنگ کنند».

ایشان در بیانات مذکور، خنثی کردن همه نقشه‌های نامشروع آمریکا در غرب آسیا را نمونه‌ای از تدبیر و شجاعت شهید سلیمانی برشمردند.

علاوه بر این، یکی از ویژگی های بارز سردار سلیمانی، ولایتمداری بود. سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سرباز ولایت بود.

طیف اصلاح طلب در پی آن است تا از مجبوبیت سردار سلیمانی برای تطهیر گناه نابخشودنی سران فتنه بهره ببرد. این در حالی است که قاتلان سردار سلیمانی در سال ۸۸ برای سران فتنه کف و سوت و هورا می کشیدند.
 

انتهای پیام/
http://www.enghelab-news.ir/4679
نظرات شما